TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Jedna z nejoblíbenějších Facebook stránek na území ČR a s největším zastoupením fanoušků na území ČR byla právě dnes zablokována. Základnu fanoušků tvořila skupina mladých dospělých (15-20), kteří na True Story Bro CZ/SK každý den uspokojovali svoji potřebu zábavy. Administrátoři ve svých příspěvcích na stránku přidávali zejména obrázkové vtípky a krátké komiksy.

True Story Bro měla v době zablokování asi 470 tisíc fanoušků. Šlo o druhou největší FB page dle počtu fanoušků v rámci ČR (na prvním místě se drží Bez přátel nežiju!(odkaz) a v kategorii ČR/SK byla na 3. místě (před stránkami Bez přátel nežiju! a A-zet (odkaz).

Podle aktuálních informací, které mají SUPRklikacky.cz k dispozici, se majitel zmíněné stránky proti jejímu zablokování odvolal. Kromě True Story Bro došlo k zablokování dalších cirka 20 stránek, které má v držení stejný člověk.

Podle stručného vyrozumění Facebooku došlo k porušení Pravidel a zásad (bez jakékoliv bližší specifikace). Majitel výše uvedených stránek si není vědom konkrétního přečinu proti těmto pravidlům.

Screenshot (zdroj: cache Googlu) ukazuje, že v záhlaví stránky byla uvedena nabídka na možnou inzerci přímo na stránce True Story Bro. Dle mého soukromého názoru je právě toto na vině a tato věc mohla dát Facebooku příčinu k zablokování stránky, protože se přímý prodej reklamy na FB pages neslučuje s obecnými pravidly Facebooku.

 

One Response to True Story Bro: populární FB page byla zablokována

  • Márty říká:

    Jde tady přesně o to čemu se říká porušování Autorských Práv -> Copyright, autor se dopustil jejich porušení a tvůrci How I Met Your Mother, na to mají právo, nejspíše sousloví je i registrováno, a byla otázka času kdy mu to zablokují. V pravidlech FB to je napsané. FB si vyhrazuje práva na to mazat stránky bezdůvodně. Ale kdo by chtěl číst všechny ty odstavce, a tuny textu. Dále FB zakazuje používat v názvech stránek jakákoli sprostá slova atp. Český support na FB funguje taky. K zablokování může dojít i tehdy je li na stránce hodně krát blokovaný obsah, který někdo nahlásí atp. Poté se dá dohledat, pokud uživateli je zablokována jedna stránka tak mu budou odebrány i další, celkově uživatel je pak smazán, nebo obžalován za opětovné porušování Autorských práv. Pokud už se odvoláváte proti tomu tak si pročtěte smluvní podmínky, EULA, FAQ všechno s čím souhlasíte. GL.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *