TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Před několika dny jsme pro Váš připravili video z betaverze Ubuntu 11.04, ve kterém jsme představili nové grafické prostředí s názvem Unity. Na krátké video se můžete podívat zde. Zaměřili jsme se v něm především na nový panel, který do značné míry připomíná dock z operačního systému Mac OS. Obsahuje především oblíbené aplikace a taky pomocníky při hledání souborů, složek a aplikací.

Včera, to jest 28. dubna 2011, vyšla finální verze možná nejpopulárnější linuxové distribuce Ubuntu 11.04 Natty Narwhal. Všechny linuxové verze jsou zcela zdarma a nejnovější Ubuntu můžete stahovat vždy na oficiálních českých stránkách.

Jak jsem zmínil výše, mezi největší novinku patří překopané grafické rozhraní, kterému vévodí postranní panel. Samozřejmě pokud se Vám dock z jakéhokoli důvodu nelíbí, můžete jej z plochy odstanit. Původně byl panel v rámci rozhraní Unity vyvíjen pouze pro netbooky, vývojářům se však natolik zalíbil, že jej zakomponovali i do klasické desktopové verze. Více informací o novém vzhledu si můžete přečíst zde.

Co se týče softwarového vybavení nové verze Ubuntu oproti jeho předchůdci Ubuntu 10.04. První výraznou změnou je přechod na LibreOffice, které nahradilo původní kancelářský balík OpenOffice.org, jež byl implementován ve všech předchozích verzích Ubuntu.

Další změnou prošlo Centrum softwaru pro Ubuntu, které nyní může mít pod každou aplikací hodnocení a recenze od samotných uživatelů. Také je možné si předávat zkušenosti a informace o programech prostřednictvím sociální sítě Gwibber.

Inovací prošel také synchronizační nástroj Ubuntu One, který je vyobrazen mimo jiné v novém postranním panelu. Aplikace nyní bude startovat rychleji a samotná synchronizace bude taktéž rychlejší, je to dáno vylepšeným vyhledáváním v rámci složek.

Ubuntu 11.04 můžete stahovat v české verzi zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *