TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

PR článek Americký výrobce počítačů Hewlett-Packard již nějaký čas nabízí ultrabooky HP Envy 6. Mezi jeho kladné stránky jistě patří relativně nízká cena v porovnání s konkurenčními ultrabooky a kromě jiného nabízí rovnou 15palcovou úhlopříčku displeje, což není u tohoto typu notebooků příliš obvyklé.

Přestože nepatří do kategorie vyšší třídy, určitě se mezi dražšími ultrabooky neztratí a rozhodně se po stránce designu a zpracování nemá za co stydět. Na povrchu najdeme kvalitní kartáčovaný černý kov, na spodu pak červený plast. V nejtlustším místě HP Envy měří 2 cm.

O zobrazení informací na 15,6“ displeji s rozlišením 1366x 768 pixelů se postraná dedikovaná grafická karta Radeon HD 7670M s vlastní pamětí 2GB typu DDR3. O výpočetní výkon se stará dvoujádrový procesor Intel Core i5-3317U (2 x 1,7 GHz) postavený na současně nejvýkonnější a nejúspornější platformě Ivy Bridge. Plotnový pevný disk o kapacitě 500GB doplňuje rychlá SSD jednotka o velikosti 32GB, která výrazně urychluje studený start počítače.

Notebook váží něco málo přes dva kilogramy a jeho rozměry odpovídají patnáctipalcovému standardu. Z konektorové výbavy nabízí současný standard. Vždy po jednom HDMI, vstupu pro sluchátka, výstupu na mikrofon, USB 2.0 a RJ45 (ethernet konektor). Dále nabízí dva nejmodernější USB 3.0. Konektiva – Wifi + Bluetooth.

HP Envy 6 lze v současné době zakoupit ve dvou variantách za velmi pěkné ceny v renomovaném HP Marketu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *