TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

AKTUALIZOVÁNO. Microsoft, podobně jako před uvedením Windows 7, nabídne majitelům počítačů s licencí Windows 7, jež byly zakoupeny v období od 2. června do 31. ledna 2013, cenově velmi výhodný upgrade na novější operační systém Windows 8, který se na celosvětovém trhu objeví letos na podzim.

Upgrade bude možné provést i z nejnižší edice Windows 7 Home Basic, která je však dostupná pouze v rozvojových zemích. V rámci České republiky se prodává jako nejnižší edice Windows 7 Home Premium. Můžeme narazit ještě na jednu edici určenou pro netbooky – Windows 7 Starter – na kterou se upgrade zřejmě vztahovat nebude.

Prozatím se stále neví, jak to v praxi přesně bude vypadat, ale podle neoficiálních zpráv budou smluvní prodejci Microsoftu (maloobchody, eshopy) ke každému počítači, zakoupenému od druhého června, za poplatek přidávat kupon s klíčem, který pak využijete při upgradu.

Informaci o ceně přinesly důvěryhodné zdroje, které říkají, že upgrade vyjde na 14,99 amerických dolarů. Ceny se napříč celým světem nemají nijak zásadně lišit, a tak by tuzemské uživatele mohl upgrade přijít na nějaké tři stovky. Za tuto cenu získáte vždy nejvyšší edici Windows 8 Pro (nezávisle na původní verzi Windows 7).

Aktualizace – 1 .červen 2012:
Microsoft v tiskové zprávě potvrdil, že bude možné v období od 2. června 2012 do 31. ledna 2013 získat nárok na upgrade z Windows 7 na Windows 8 Pro. Pro tyto účely již zřídil registrační kartu na této webové stránce.

Změna je v sumě, kterou za upgrade zaplatíte, a ve způsobu provedení. Číslo odpovídá, nicméně nepůjde o částku v dolarech, nýbrž v eurech, což se při současném kurzu eura vůči koruně blíží čtyřem stovkám. Po zakoupení počítače s Windows 7 se zaregistruje na výše uvedené internetové stránce a Microsoft vám na mail zašle bližší informace o upgrade.

One Response to Upgrade z Windows 7 na Windows 8 vyjde na patnáct eur

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *