TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Už pouze malý zlomek lidí v České republice posílá dříve běžné papírové pohlednice či přáníčka. Dnes žijeme v 21. století, v technické době, kdy si „šťastné a veselé“ přejeme pomocí SMS zpráv a ti počítačově zdatnější využívají možnosti elektronické pošty, kdy tzv. e-pohlednicí popřejí pěkné prožití vánočních svátků.

A právě několik služeb sloužící k vytvoření vkusného přání jsem objevil na různých webových stránkách a některé z nich bych vám rád v tomto článku představil. Pokud jste laici v oboru počítačů, nic se nebojte, stačí pouze pár minut, několik kliknutí myší a vánoční pohlednice je v tu ránu hotová.

Nepropadejte panice, nejde pouze o kýčovitá přáníčka s typickými americkými motivy. Dle mého subjektivního názoru jsou na výběr pěkná grafická témata, ze kterých si vybere úplně každý, motivy jsou střídmé, žádné křiklavé extrémy, zkrátka taková, jaká se ke svátkům klidu a míru hodí. Nicméně hned první služba se těmto slovům trochu vymyká.

Loonapix.com

Pomocí této populární americké služby si vytvoříte nestandardní přání. Někomu se nabízené pohlednice líbit nemusí, osobně bych této služby také nevyužil, nicméně určité motivy jsou docela vtipné, takže pokud máte někoho blízkého, kdo má podobný smysl pro humor jako vy, proč nevyužít právě Loonapixu.

Zvolíte vybranou šablonu (typově jde o různé přednastavené snímky), do kterých v dalším kroku nahrajete třeba svoji vlastní fotku, kterou můžete přímo ve službě ořezat a vybrat tak třeba jenom obličej. Po kliknutí na Create Image se zobrazí výsledná pohlednice, kterou si stáhnete do počítače a prostřednictvím mailu ji pak můžete šířit dále, mezi své rodinné příslušníky a kamarády.

Ecards.cz

Podobné služby jsou k dispozici také v českém jazyce. Zde je konkrétně asi 30 Vánočních přání, ale nechybí ani blahopřání k Novému roku. Ecards má tu výhodu, že rovnou z této stránky můžete známému poslat na jeho emailovou schránku vybrané přání, dokonce můžete přidat i nějakou tu vánoční melodii.

Mezi kladné vlastnosti ještě řadím možnost určit si, ve který den v roce se má přání odeslat na vámi zadanou adresu.

Mimo jiné tato služba nabízí i spoustu dalších typů přáníček, například karty při příležitosti významných životních jubileí, k různým oslavám, nechybí ani svatební přání či blahopřání k narození dítěte.

 

Sendables.jibjab.com/holidays

Minulý rok jsem zaznamenal, že mi přišlo zajímavé, skutečně neobvyklé, přání. Jedná se o jakési zpívající elfy, kteří mají váš obličej. S nastavením si nelámejte hlavu, jde o pár kroků, které zvládnete i bez hlubší znalosti angličtiny. Přejděte tedy na stránku v podtitulku, na ní klepněte na Get Started. V následujícím kroku vyberte počet osob, které ve výsledném videu budou vystupovat. V dolní části klikněte na Create Head a pomocí položky Upload vyberte na pevném disku fotografii s vaší tváří, respektive fotky s obličeji všech vystupujících. V následujícím dvou krocích si ořízněte fotografie tak, aby přesně padly do připraveného obrysu hlavy. Poté službě ukažte, kde máte na obličeji ústa a zadejte své jméno a pohlaví (male=muž, female=žena)

V tuto chvíli vyberte z dolní pásové nabídky vaši nastavenou fotografii a přesuňte ji na označené místo na elfovi. Nyní stačí napsat krátký text s blahopřáním k Vánocům. Ve skutečně posledním kroku určíte, jak chcete přáníčko šířit – pomocí Facebooku či mailem je to bezplatné, pakliže chcete přání uložit do počítače, musíte zaplatit čtyři dolary.

One Response to Vánoční přání 2011: vytvořte si vlastní pohlednici

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *