TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

V říjnu 2011 představil Google na své společné konferenci se Samsungem mimo jiné novou verzi svého mobilního operačního systému Android 4.0, která nese označení „Ice Cream Sandvich“. Pakliže máte nutkání si poslední verzi systému vyzkoušet již nyní, máme pro vás komfortní řešení, jak na to.

V případě, že jste zkušenější „Androiďák“, určitě jste již slyšeli o možnosti emulovat Android, nebo alespoň o aplikaci, která se chová jako simulátor mobilního telefonu s nainstalovaným operačním systémem Android. Jmenuje se SDK manager, resp. AVD manager. A právě tento software si v tomto článku představíme.

Jak spustit virtuální Android 4.0 v rámci prostředí Windows

1. Nejprve si tedy musíte stáhnout vývojářský software Android SDK.

2. Nainstalujte jej. Správné fungování vyžaduje Javu, pakliže ji nemáte, není možné provést instalaci. V případě absenci Javy, vám ji instalátor nabídne ke stažení z oficiálních stránek.

3. Po instalaci běžte do adresáře, kde byl software nainstalován. Pokud jste před instalací neměnili žádné nastavení, měl by se nástroj nacházet v tomto adresáři:  C:/Program Files/Android/android-sdk/

4. Otevřete SDK Manager.exe, objeví se update okno, kde musíte povolit stažení nezbytných přídavků k provozování emulátorů jakékoli verze Androidu. Primárně bývají vybrané správné položky (ty které jsou vyžadovány k provozování Androidu ve Windows), a vy tak započetí stažení a následné automatické instalování potvrdíte tlačítkem Install.

5. Po dokončení procesu (stažení a instalace SDK nástrojů) zavřete okno a znovu spusťte SDK Manager.exe. Nyní se zobrazí přehledné okno, kde můžete vybrat, kterou verzi systému si přejete instalovat. Tu/ty, kterou/které zvolíte, následně můžete libovolně využít ve virtuálních strojích.

6. Zase si chvíli počkáte na dokončení instalace. Poté, co bude řádně dokončena, můžete aplikaci ukončit. Nyní spustíme ze stejné složky AVD Manager.exe. Ten nám umožní vytvořit virtuální telefon a spustit na něm staženou verzi systému Android.

7. V pravém panelu vybereme New, vytvoříme tak nový virtuální stroj. Vybereme název simulace, pod položkou Target se skrývá právě verze systému, kterou chceme na tomto virtuálu používat. SD Card – kolik volného místa na disku chceme vyhradit paměťové kartě našeho virtuálního smartphonu. Size – jiným slovy rozlišení displeje, můžeme také zadat vlastní rozlišení. Tyto všechny údaje potvrdíme kliknutím na Create AVD, a po pár vteřinách máme emulátor vytvořený.

8. Nyní spustíme samotný virtuál. V okně AVD Managera označíme vytvořený stroj a v pravém panelu zvolíme možnost Start. Pomalu (ale jistě) se začne načítat virtuální Android.

4 Responses to Vyzkoušejte si nejnovější verzi Androidu v emulátoru ve Windows

 • Dave říká:

  Ahoj, tak jsem postupoval (myslim) dle navodu a hlasi mi to pri startu „PANIC: Could not open: C:\Users\Uzivatel\.android/avd/android_hdd.ini“

  Nevis, kde by mohla byt chyba ?

  Diky

  • admin říká:

   Zdravím,
   nelze otevřít virtuální „SD kartu“ (v tomto případě jakési paměťové médium, kde jsou uloženy systémové androidí soubory) a právě proto virtuální Android nejde spustit. Doporučuji provést aktualizaci v AVD Manageru (aktualizuješ pomocí záložky ToolsManage SDK v horní liště). A pak zkusit vytvořit nový „stroj“. Postupuj přesně podle návodu, který jsem publikoval zde na webu. Nechci moralizovat, ale než položíš otázku, měl bys daný postup vyzkoušet přesně – krok za krokem…, pokud totiž nebudeš plnit přesné pokyny v návodu, není Ti možné pomoci 🙂 … Napiš, zda se problém podařilo vyřešit…

 • Libčoun říká:

  Zdravím,
  mě to ve win7 64bit píše chybu PANIC: Could not open AVD config file: C:\Users\LibÄŤoun\.android\avd\LsSGSII.avd/config.ini
  Už si s tím nevím rady, postup jsem dodržel a několikrát zopakoval.
  V Linux-Ubuntu to běhá bez problému, ale potřeboval bych to rozjet ve Win7
  Dík předem za radu…

 • CUCU říká:

  Dají se na tom emulátoru otestovat aplikace a když jo tak jak na to
  dik

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *