TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Mezi softwarovými studii a malými vývojáři byste nenašli výjimku. Všichni do jednoho bojují proti každodenním krádežím svých programů a aplikací. Operační systém Windows by se dal označit za jeden z nejčastěji kradených programů (jen si vzpomeňte na své příbuzné a známé, určitě mezi nimi najdete ty, kteří nedisponují legální kopií Windows).

Microsoft si je toho vědom a příchod Windows 8 přinese nový způsob protipirátské ochrany. Nejčastěji se zneužívají hromadné licence velkých výrobců počítačů (Acer, Dell, Asus, apod.). V praxi to funguje tak, že tyto velké korporace dostanou přidělené jedno licenční číslo a to pak zadávají do nových počítačů a notebooků. A tady se právě objevuje velký potenciál pro softwarové piráty.

Proto se Microsoft rozhodl změnit politiku přidělování produktových kódů. Nové počítače s předinstalovaným Windows 8 budou mít jedinečné licenční číslo integrované přímo v BIOSu. BIOS by se dal specifikovat jako program instalovaný na základní desce. Zásahy nezkušených uživatelů mohou počítač trvale poškodit, a to by mělo být mementem pro pokušitele z řad domácích uživatelů, kteří se již od dob Windows XP snaží nekalým způsobem ušetřit peníze za nákup licence operačního systému.

Vývojářské studia (především ta herní) vynakládají spoustu peněz do vytváření stále sofistikovanějších bezpečnostních metod.  (Co si budeme nalhávat, občas je to na úkor kvality samotné aplikace.) Jak čas ukázal, většina těchto protipirátských prvků byla vždy překonána. Otázkou času tedy je, za jak dlouho se to podaří crackerům v případě nové bezpečnostní funkcionality OEM licencí Windows 8.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *