TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Nespočetně krát proběhla Internetem informace o tom, že Microsoft po vydání vývojářské verze (Developer Preview) Windows 8 přijde také s první pořádnou betaverzí (tzv. Consumer Preview), ve které budou k vyzkoušení (víceméně) všechny avizované funkce, které se objeví ve finálních „Osmičkách“. Dnes je ten den, kdy se tyto zprávy staly skutečností.

Stejně jako Developer Preview je i tato právě vypuštěná betaverze k dispozici ke stažení ve dvou variantách:

Produktový klíč:  DNJXJ-7XBW8-2378T-X22TX-BKG7J

Servery Microsoftu i přes ohromnou zátěž zcela vytěžují moji internetovou linku, což se při příležitosti vydání Developer Preview rozhodně nedělo. 

Minimální systémové požadavky jsou téměř totožné s těmi pro dnešní Windows 7:

  • CPU: 1GHz
  • RAM: 1GB (32-bitová verze), 2GB (64-bitová verze)
  • HDD: 16GB (32-bit), 20GB (64-bit)
  • GC: musí podporovat alespoň DirectX 9

Mobile World Congress a Windows 8

Beta Windows 8 byla představena na mobilní konferenci v Barceloně. Zde představitelé Microsoftu ukazovali světu nové funkce a možnosti nejnovějších Windows. Důraz byl kladen především na (tabletové) dotykové rozhraní Metro, pro které bylo vytvořeno několik aplikací, které na prezentaci nechyběly.

Hlavním průvodcem nebyl nikdo jiný než zakladatel blogu o Windows 8 – Steven Sinofsky. Podle jeho slov se verze Developer Preview a Consumer Preview liší ve 100 tisících znacích. Nejvýraznější změnou je připojení systému do často skloňovaného cloudu (rozuměj napojení na vzdálené úložiště SkyDrive).

Po představení Metro aplikací, přichází na řadu také ultrabooky (bez dotykového displeje). Klasickým počítačům se prý Microsoft věnoval stejně jako tabletům a tudíž s nimi počítá i v nadcházející verzi Windows. Ultrabook nastartuje za osm vteřin.

Nechyběla ani zmínka o Windows Storu, který bude následovat jablečný obchod s aplikacemi. Budou v něm obsaženy prověřené aplikace pro Metro.

2 Responses to Windows 8 Consumer Preview: volně ke stažení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *