TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Určitě si vzpomínáte na marketingovou zprávu, kdy Microsoft světu oznámil, že nejnovější verze jeho operačního systému startuje tak rychle, že není možné se standardní cestou dostat do setupu BIOSu. Viz. článek Největší problém Windows 8 – rychlý start. O nekonzistenci konceptu dvou prostředí (tabletové Metro a desktopové Aero) integrovaných do Windows 8 již tolik nemluví. Díky neefektivnosti při práci totiž ztratíte mnohem více času, ale to je v tuto chvíli nepodstatné, a beztak o tom toho bylo v médiích napsáno a namluveno skutečně dost.

IT portál PCMag.com se rozhodl přijít s vlastní studií, ve které se zaměřil na rychlosti běžných operací nebo sáhl po objektivních benchmarcích při použití Windows 8 Release Preview a Windows 7 Ultimate. Obě verze systému byly 64-bitové. Testy proběhly na notebooku Toshiba Portege R835-P88 s následující hardwarovou konfigurací: procesor Intel Core i5-2450M 2,5 GHz; Intel HD Graphics 3000; 6 GB RAM; HDD 500GB.

Mezi testovanými záležitostmi se objevil kromě jiného čas startu a vypínání systému, přesouvání 500MB skupiny různorodých souborů. Výsledky všech operací si můžete prohlédnout níže. Na základě dostupných dat můžeme konstatovat, že má navrch
Windows 8. Originální článek naleznete zde a najdete tam informace a podrobnosti k jednotlivým operacím.

One Response to Windows 8 vs. Windows 7: rychlostní zkoušky v režii PCMag.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *