TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Windows 8 ještě nepřišly na trh a už se mluví o jeho nástupci Windows 9. Spekulace však tvrdí, že se nevyvíjí žádná majoritní verze systému, nýbrž se pracuje na projektu Windows Blue, což bude podle doposud zveřejněných informací velká aktualizace, která přinese nové funkce.

Konzervativní Microsoft, který vydává nový operační systém každé tři roky (Windows Vista – 2006, Windows 7 – 2009, Windows 8 – 2012), se snaží inspirovat u svého dlouholetého rivala Apple, který jednou ročně vydává aktualizaci stávajícího systému, kterou pak na veřejnosti prezentuje jako „novou verzi systému“, ale prodává jí za lidových pár stovek. O letošních prázdninách vydaný OS X Mountain Lion přijde uživatele jablečných počítačů na necelých 20 dolarů.

Windows Blue má být právě něčím takovým. Windows 8 doplněný o nové funkce a optimalizační a bezpečnostní záplaty. Z určitého úhlu pohledu by se dal projekt „Modré“ označit za servisní balíček, avšak ten Microsoft šíří pro své stěžejní produkty (Office a Windows) prostřednictvím Microsoft Update zcela zdarma a nic nenasvědčuje tomu, že by od této strategie měl upustit.

Na druhou stranu i do Service Packu v minulosti Microsoft zahrnul pár nových funkcí, ale to byla jiná doma. Vzhledem k tomu, že Redmondu každoročně klesají příjmy z divize desktopových Windows, tak proč si každým rokem nepřivydělat nějaký ten dolar do kasy, když je tu možnost s vidinou slušného zisku, a v režii Applu funguje docela dobře.

Windows 9 mohou být ve skutečnosti Windows 8.1. Nebylo by to však ničím zvláštním. Vzpomeňme na rok 2006, kdy vyšly nepopulární Windows Vista. Zaznamenaly velkou vlnu nevole a Microsoft musel rychlostí blesku vydávat velké opravné balíčky (Service Packy) a nakonec musel urychlit vývoj Sedmiček (Windows XP totiž vyšly v r. 2001  a Visty až o pět let později), aby si rychle napravil pošramocenou reputaci. Windows 7 ale vycházejí přímo z Windows Vista.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *