TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Nedávno vydaná verze operačního systému Windows 8 kromě jiného přináší vlastní antivirový a malwarový program, který je zabudovaný přímo v systému a ve výchozím stavu je aktivovaný a plně funkční. Na Internetu se velmi spekuluje o jeho kvalitách, do jaké míry dokáže ochránit náš počítač před aktuálními bezpečnostními hrozbami.

Na tuto otázku nám pomůže odpovědět jeden z nezávislých testů malwarových řešení. Konkrétně jde o test bezpečnostní společnosti BitDefender, která vyvíjí stejnojmenný antivirový systém. Windows Defender zabudovaný ve Windows 8 si vedl velmi dobře, odhalil a zabránil tak infiltraci nebezpečných programů v 85% případů.

Windows Defender byl integrován již v předchozích verzí systému – Windows 7 a Windows Vista. Tam však měl plnit účel pouze malwarového řešení, v současných Osmičkách je Defender zároveň také antivirovým programem, což ale v tomto článku zmiňovaný test neřeší.

Windows 7 a jeho Windows Defender se taky dařilo dobře, zabránil proniknutí nežádoucího softwaru do systému v 68% případech. Vzhledem k tomu, že jde o starší verzi programu a Windows 7 jsou na trhu již mnohem profláknutější a existuje podstatně více (mezi crackery) odhalených bezpečnostních děr, tak je číslo poměrně pozitivní.

Je důležité zmínit, že pokud deaktivujeme automatickou ochranu Defenderu, tak stále bude samotný systém Windows 7 většině hrozeb schopen odolat (konkrétně v 60% případů). Takže není možné přikládat významnou roli Windows Defender, který je stále pouze doplňkem a většina bezpečnostních analytiků se shoduje na tom, že je pro maximalizaci bezpečnosti počítače stále nutné používat antivirová řešení třetích stran.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *