TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Před osmi měsíci přišel Microsoft na trh s novou verzí mobilního operačního systému – Windows Phone 7. Kritikové mu ve velké míře vyčítali, že hlavním nedostatkem systému je nízký počet aplikací, které je možné si do telefonu nainstalovat prostřednictví obchodu Marketplace.

Po téměř tři čtvrtě roku je nutné si aktuální stav aplikací v internetovém obchodě zrekapitulovat. K dnešnímu dni obsahuje Marketplace v rámci Windows Phone 7 přesně 25 018 aplikací. Letos v dubnu překonal eshop milník 15 tisíc dostupných aplikací. V březnu měl ve svém portfoliu „pouze“ 12 tisíc aplikací. Je to opravdu velký skok, během dvou měsíců Marketplace nabyl 10 tisíc nových aplikací.

Ale i přesto je to stále mizivé číslo ve srovnání se „story“ jiných mobilních operačních systémů. Pro srovnání Android Market, který provozuje Google, má k dnešnímu dni zhruba půl milionu aplikací. Přibližně stejných hodnot dosahuje také konkurenční AppStore od Applu.

Uvidíme, jak na tom bude s růstem aplikací do budoucna Marketplace od Microsoftu. Při stejné frekvenci růstu by mohl mít na konci letošního roku cca. 50 tisíc aplikací. O tom, že tempo zůstane stejné panuje mnoho pochyb. Vysoký narůst v průběhu těchto dvou měsících je dán také výraznou podporou Microsoftu a ta rozhodně není věčná.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *