TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Používáte operační systém Windows Vista s nainstalovaným prvním servisním balíčkem. Tak vás určitě bude zajímat tato novinka. Microsoft oznámil, že podpora pro Windows Vista SP1 skončí 12. července letošního roku.

Microsoft tedy od dvanáctého července nebude pro Visty s nainstalovaným Service Packem 1 vydávat každé druhé úterý v měsíci aktualizace a zároveň tak ukončí oficiální podporu právě této verze systému.

Není ale důvod k obavám. Windows Vista s nainstalovaným Servisním balíčkem číslo dva bude nadále ze strany Microsoftu podporována a bude pro ni každý měsíc vydávat aktualizace.

Jak zjistím, zda mám nainstalovaný v rámci Vist první servisní balíček, nebo druhý, případně vůbec žádný? Jednoduše. Klikněte na tlačítko Start a následně u možnosti Počítač vyberte volbu vlastnosti. Informace o nainstalovaném balíčku si přečtete v odstavci Verze systému Windows. Pokud zde není uveden žádný servisní balíček, znamená to, že Váš systém žádný neobsahuje.

Pokud zjistíte, že v systému máte nainstalovaný první servisní balíček, můžete přejít na vyšší verzi systému, tedy na druhý servisní balíček dvěma způsoby. Jeden z nich je pomocí aktualizační služby Windows Update, ke které se dostanete pomocí Startu. Druhou možností je doinstalovat SP2 ručně, můžete jej stáhnout jak pro 32-bitové tak i 64-bitové Visty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *