TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Kdo zvítěží ve válce o mininotebooky – Windows nebo Chrome OS. Google minulý týden začal rozesílat pozvánky na akci vývojařů pracujících na Chromu OS, která se uskuteční 7. prosince 2010 v San Francisku.

Podle našich zdrojů mají být zveřejněny informace o chystám operačním systému Chrome OS. Vývoj systému, který je založený na linuxovém jádře, se blíží ke konci. Spekuluje se, že by na akci mohla být pro vývojaře odhlena betaverze. Nicméně doposud neznáme přesné datum vydání. Google plánoval vydat operační systém na konci tohoto roku, ale z neznámých důvodů ho odložil až na rok 2011.

Windowsu konečně přibude nový soupeř na trhu s operačními systémy, kterému momentálně dominují XP-éčka a nejnovější Sedmičky. Šance uspět tu určitě jsou, můžeme se například podívat na trh s webovými prohlížeči, kde je poměrně velká konkurence, ale i přesto Google zazářil se svým Chromem, jenž vyšel před dvěma roky a nyní již ovládá deset procent trhu

Chrome OS má přijít s revoluční novinkou. Nebude se jednat o klasický model operačního systému, které jsou postavené na datech a programech uložených na pevném disku. Chrome OS má být postavený na tzv. cloudu, což v praxi znamená, že veškeré uživatelské data a aplikace budou uloženy na serverech Googlu a ne na lokálním pevném disku vašeho počítače.

Jak jsem již zmínil – Chrome OS má vyjít na začátku roku 2011 a má být určený především pro netbooky, respektive byl vyvíjen pro netbooky v období, kdy tyto minipočítače měli velkou popularitu, která dnes již povanula. Zdá se, že spotřebitelé dávají nyní přednost tabletům a pokud to takhle půjde dál a trh s mininotebooky bude váznout, Google bude mít smůlu, jelikož jeho operační systém není na tablety stavěný.

Co se týče netbookových operačních systémů všeobecně, tak Microsoft porazil v boji o dominantu na plné čáře OS Linux. Já osobně doufám, že tentokrát Chrome OS nepadne před Windows a stane se mezi uživateli oblíbeným.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *