TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Microsoft do nástupce Windows 7 nezařadil Windows Media Center z prostého důvodu. Šlo mu o snížení nákladů, a tím pádem může systém distribuovat za menší sumu. Oznámil však, že za určitý poplatek bude možné multimediální centrum do systému dokoupit. Bližší informace o ceně doposud neprozradil.

Pro neznalé věci je na úvod nezbytné říci, že díky absenci Windows Media Center si po přihlášení do systému nepřehrajete žádný film ani jednoduché video.

WindowsBlogItalia přispěchal se zprávou, která odhaluje cenu za tento doplněk. Microsoft si podle ní za Windows Media Center bude účtovat poplatek 9,99 eur (přibližně 250,-Kč). Microsoft k tomu nevydal žádné stanovisko, zprávu nevyvrátil ani nepotvrdil.

Windows Media Center obsahují kodeky, na které se vztahují licenční poplatky. V případě plošného nasazení tohoto programu do všech instalací Windows 8 by Microsoft platil autorům nemalé peníze bez ohledu na to, zda je uživatelé někdy využijí. Valná většina uživatelů Windows používá multimediální přehrávač třetí strany, který si automaticky (a hlavně bezplatně) stáhne patřičné kodeky z vlastní produkce.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *