TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Z dnešních interesantních průzkumů vyplývá řada věcí a mimo jiné i ta, že je Nokia Lumia 920 tím nejpopulárnějším Windows Phone 8 smartphonem dosud.

Firma AdDuplex věnující se mobilní reklamě si získala spoustu pozornosti, když v listopadu odtajnila, že Microsoft Surface s Windows RT byl nejpopulárnějším Windows 8 zařízením dva týdny po uvedení OS. Tento týden se jí to podařilo pro změnu několika fascinujícími statistikami na téma Windows Phone. A některé z nich přímo překvapí.

Z grafu je zřejmé, že ty nejpopulárnější Windows Phone stroje jsou: Nokia Lumia 710 (24 %), Nokia Lumia 800 (18 %), Nokia Lumia 610 (17 %), Nokia Lumia 900 (7 %) a HTC Radar (4 %). Ano, nezdá se vám to, jsou to skutečně vše Windows Phone 7.x zařízení, jelikož Windows Phone 8 bylo uvedeno nedávno.

A pokud jde o nejvyšší podíl Windows Phone 8, tak zde AdDuplex tvrdí, že je to Nokia Lumia 920 se 3 % (první WM8, ale 6. místo celkem). To je mimochodem o poznání lepší výsledek, nežli HTC Windows Phone 8X kdesi na 20. pozici.

Mezi nejlepší výrobce Windows Phone hardware tedy patří: Nokia (76 %), HTC (12 %), Samsung (9 %) a LG (2 %). Někoho možná překvapuje, že je zde HTC lepší než Samsung. Co se týče nejlepšího výrobce Windows Phone 8 hardware, najdeme zde: Nokii (80 %), následuje HTC (20 %) a Samsung (0,3 %).

Kdybychom, se bavili o verzích Windows Phone OS, tak Windows Phone 7.5 dominuje trhu s 94,8 %. Windows Phone 8 si nárokuje jen 5,2 %.

Největším trhem pro Windows Phone je USA (14 %), následuje Čína (13 %), Indie (12 %), Mexiko, Rusko a Itálie (6 % každý) a na závěr tu máme Anglii (4 %). Za zmínku stojí i země Mexiko, Brazílie a Finsko, jenž dosáhly největšího růstu.

AdDuplex rovněž sdělila, že průměrný počet uživatelů na WM aplikaci je asi 3,5x větší než před rokem (468 proti 132).

zdroj: winsupersite.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *