TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Na konci ledna jsme na portálu publikovali článek o tom, že na nejvyšším postu společnosti Google se budou dít razantní změny. Nyní to oficiálně oznámil i samotný Google, který ve zprávě avizoval, že na pozici výkonného ředitele (CEO) dosedne Larry Page, který střídá dlouholetého šéfa Erica Schmidta.

zleva: Eric Schmidt (který auto Googlu již opustil) Larry Page a Sergey Brin

zleva: Eric Schmidt (který auto Googlu již opustil) Larry Page a Sergey Brin

Google založili v roce 1998 dva mladíci – první z nich je původem Rus – Sergey Brin, narozen roku 1973 v Moskvě, vystudoval obor počítačů na Standfordské univerzitě, studium zakončil doktorátem a získal titul Ph.D. V Googlu zastává pozici technologického ředitele. Jeho majetek je v současné době odhadován na 19 miliard amerických dolarů.

Druhým z nich je Larry Page, který se narodil v USA roku 1973, byl spolužákem Sergeye Brina a taktéž svá studia zakončil doktorátem. Je mimo jiné autorem Pageranku, kontroverzního algoritmu hodnotící webové stránky a podle něj Google řadí odpovědi na dotazy ve svém vyhledávači. Doposud v Googlu plnil úlohu produktového ředitele. Hodnota jeho majetku byla vyčíslena zhruba na 20 miliard USD.

Další důležitým člověkem ve společnosti je zcela určitě Eric Schmidt – stál od roku 2001 v čele společnosti Google, jelikož tehdejší jeho zakladatelé podle slov akcionářů nebyli připraveni a neměli schopnosti vést tak významou firmu.

Nyní se však plánují velké změny v nejvyšším vedení Googlu. Eric Schmidt po deseti letech působení na pozici výkonného ředitele (CEO) končí a místo něj nastoupí zatím nezkušený spoluzakladatel Larry Page. Sergey Brin prý nemá ambice šplhat stále výš a výš a zůstavá tak u svého dosavadního místa, kde dohlíží na vývojový tým a zabývá se vytvářením a testováním nových produktů.

Eric Schmidt si vedl na pozici CEO velmi dobře. Jeho stragie byla velmi úspěšná a díky ní se z Googlu stal největší vyhledávač na světě a jednou z nejdražších značek vůbec. Firma za jeho vlády dospěla k 25 tisícům zaměstnanců. Většina analytiků se shoduje, že Eric Schmidt by byl rozhodně lepší CEO než Larry Page.

Podle zákulisních informací se však Larry Page a Sergey Brin s Ericem Schmidtem nemohli shodnout v důležitých otázkách a na strategických rozhodnutí, jako je například, zda zůstat na cenzurovaném trhu v Číně. Eric Schmidt byl pro, z důvodu, že čínský trh je jeden z největších na světě a proto se z něj může stát zlatý důl. Larry Page však byl proti, jelikož odmítal na cenzurovaném trhu čínskou vládou zůstávat. Sergey Brin se nakonec přiklonil k názoru Larryho Page. A to Schmidta zasáhlo natolik, že se rozhodl funkci opustit.

2 Responses to Zakladatel Googlu Larry Page bude řídit celou společnost

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *